Twój Pierwszy Audyt

Zdobądź niezbędną wiedzę na temat Audytowania podaną w przystępnej formie. Ponad 160 stron praktycznej wiedzy i przykładów.
Dowiedz się czym jest audyt, jak go planować, jak przygotować pytania audytowe.

Zrozum jak przeprowadzić audyt, zadawać pytania, zbierać dowody. Na końcu dowiesz się jak zamykać audyt, przygotować raporty i akceptować działania korygujące.
Co zawiera książka?

Jeśli chcesz wkroczyć w świat audytowania i zdobyć solidne podstawy, "Twój Pierwszy Audyt" jest książką dla Ciebie!

Ta kompleksowa publikacja prowadzi Cię krok po kroku przez cały proces audytu, od zrozumienia jego istoty, poprzez różne rodzaje audytów, aż po szczegółowe przygotowania i przeprowadzanie audytów w praktyce. Znajdziesz tu nie tylko teoretyczne wprowadzenie, ale przede wszystkim praktyczne wskazówki i narzędzia, które ułatwią Ci pierwsze kroki w audytowaniu.

Dowiesz się, czym jest audyt jakości oraz jakie są jego rodzaje, jak audytować systemy zarządzania, procesy i produkty. Odkryjesz, jak kluczowe jest systematyczne podejście, niezależność audytu oraz profesjonalizm i etyczne zachowania audytora. Przygotowanie do pierwszego audytu staje się proste dzięki szczegółowym wyjaśnieniom dotyczącym wyboru próbek, planowania zasobów i strategii audytu.

Książka omawia także znaczenie agendy audytu oraz przygotowanie skutecznej checklisty z pytaniami, które muszą być przemyślane i dobrze sformułowane."Twój Pierwszy Audyt" zawiera również wskazówki dotyczące spotkań otwierających audyt, zadawania pytań, weryfikacji dokumentacji oraz etycznego stwierdzania niezgodności.

Zrozumiesz, jakie dane zbierać w trakcie audytu i jak je zapisywać, a także jak profesjonalnie podsumować wyniki audytu i przeprowadzić spotkanie zamykające. Nie zabrakło również przykładowych raportów z audytów, opisów niezgodności oraz procedur postępowania w przypadku braku odpowiedzi na działania poaudytowe.

W bonusowej części znajdziesz 300 gotowych pytań do audytu ISO 9001 oraz 150 pytań do systemu ISO 14001, które stanowią świetne narzędzie pomocnicze dla każdego audytora. Książka jest skarbnicą wiedzy, która nie tylko pomoże Ci zrozumieć teoretyczne aspekty audytowania, ale przede wszystkim dostarczy praktycznych narzędzi do skutecznego przeprowadzania audytów.

Dzięki niej zyskasz pewność siebie i kompetencje niezbędne do efektywnego działania jako audytor wewnętrzny. Nie przegap okazji, aby rozwijać swoje umiejętności i karierę zawodową!

Autor Ebooka

Quality Manager w wymagającej branży produkcji lotniczej z 15-letnim doświadczeniem. Zawodowo związany przez lata z firmami MTU Aero Engines (części do silników odrzutowych), Sikorsky Aircraft (helikoptery Black Hawk). Pracując z dostawcami, przeprowadził setki audytów systemów i procesów praktycznie na całym świecie.

W 2019 roku został Mentorem Audytorów w branży lotniczej i szkolił wewnętrznie oraz zatwierdzał do pracy nowych audytorów.

W 2020 postanowił stworzyć szkolenie zewnętrzne bazując na swoich doświadczeniach audytorskich i od tej pory przeszkolił ponad 1 200 osób nadając im uprawnienia i kompetencje Audytorów Wewnętrznym

Obecnie właściciel Szkoły Jakości i Konsultant Jakości.

Certyfikaty: Certified Quality System Manager ISO 9001, EHS Manager OHSAS18001 and Environment Manager ISO14001, Lead Auditor ISO 9001 and AS9100, IRCA – international register of Certified AuditorsPo pracy: mąż, tata, biegacz

Zamów książkę w premierze

Ponad 160 stron praktycznej wiedzy o Audytowaniu
    Wiedza podana od poziomu podstawowego