Szkolenia Dofinansowane z Urzędu Pracy

Otrzymaj dofinansowanie na szkolenia ze szkolajakosci.pl

Oferta dofinansowań na szkolenia szkolajakosci.pl dla pracodawców, pracowników lub osób bezrobotnych.

Chcesz podnieść swoje kompetencje, szukasz nowej pracy, lub jesteś pracodawcą i chcesz przeszkolić swoich pracowników? Skorzystaj z dofinansowań!

Jesteśmy instytucją szkoleniową wpisaną do rejestru Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

dofinansowanie

Szukasz pracy lub chcesz coś zmienić w swoim życiu zawodowym. Czy może zaczynasz od nowa i szukasz pracy w innej branży? A może chcesz po prostu nauczyć się czegoś nowego, żeby rozszerzyć swoją wiedzę, zmienić stanowisko lub starać się o wyższe? Super, każdy z tych kroków jest lepszy niż stanie w miejscu i narzekanie. Znalazłeś kurs, jesteś zdecydowany wziąć w nim udział, ale jego sfinansowanie to kula u nogi Twojego budżetu?

A może to Ty jesteś pracodawcą i wiesz, że szkolenia są istotną częścią prowadzenia zespołu, ale tegoroczny budżet a szkolenia nie istnieje lub został mocno okrojony? Nie załamuj rąk, powiemy Ci co zrobić, aby wzięcie udziału w szkoleniu dla Ciebie lub Twojej kadry było możliwe.

 

Pomocy w sfinansowaniu szkolenia w szkolajakosci.pl możesz szukać w Urzędzie Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Jeżeli jesteś pracodawcą i wnioskujesz o sfinansowanie szkoleń dla swojego zespołu lub chcesz wziąć w nich udział jako pracownik, wówczas możesz liczyć na dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleń. Jeżeli natomiast szukasz szkolenia dla siebie, jako osoby bezrobotnej środki mogą pochodzić ze środków Urzędu Pracy.

 

Dotacje dla osób bezrobotnych

Najpierw sprawdź w swoim Urzędzie Pracy czy są dostępne środki na szkolenia dla osób bezrobotnych. Przy okazji w obecnej sytuacji zorientuj się czy jest możliwy e-learning. Jeżeli tak, zgłoś się do Centrum Aktywizacji Zawodowej Urzędu Pracy i poproś o skierowanie na szkolenie. Gdy je otrzymasz, wypełnij i złóż wniosek.

 

Dotacje dla pracowników/pracodawców

W tym przypadku kroków jest mniej. Jeżeli jesteś pracownikiem, zgłoś się do swojego pracodawcy, wyrażając chęć wzięcia udziału w szkoleniu, gdyż dofinansowanie możesz uzyskać tylko na jego wniosek. Jeżeli jesteś pracodawcą, sprawdź w swoim Urzędzie Pracy, w jakiej formie złożyć wniosek o refundację szkolenia. Właściwy Urząd Pracy określ na podstawie adresu siedziby firmy.

 

Rozpatrywanie wniosków

Bez względu na to czy jesteś bezrobotnym, pracownikiem czy pracodawcą Twój wniosek zostanie rozpatrzony przez Urząd Pracy w ciągu 30 dni od jego złożenia. 

Jeżeli decyzja będzie pozytywna, Ty jako bezrobotny lub Twój pracodawca podpisze umowę ze Starostą, która będzie zawierać wszystkie szczegółowe informacje dotyczące warunków otrzymania dofinansowania.

pracodawca

Masz pytanie?

Jeżeli tylko potrzebujesz więcej informacji, napisz do nas na maila

kontakt@szkolajakosci.pl